Praktické stropné osvetlenie pre každú domácnosť

27. 03. 2019 | 09:03

Každý priestor je jedinečný

Stropné svietidlá môžeme rozdeliť na lustre, ktoré visia zo stropu a ploché stropné svietidlá - stropnice, ktoré sú celé pripevnené k stropu a vyčnievajú len minimálne.

Lustrami väčšinou osvetľujeme luxusné priestory, kde je luster všetkým na očiach a pôsobí naozaj monumentálne. Musíme naň mať však dostatok priestoru. Môžeme ho zvoliť do klasických interiérových miestností, ako napr. obývačka, kuchyňa. V kúpeľniach je samozrejmé vhodné zvoliť stropnice.

V zásade platí pravidlo - čím menšia miestnosť, tým menšia lampa. Do kumbálov, špajzí či šatníkov je vhodné zvoliť aj tz. bodové svietidlá.

Stropnice

Stropnice sú väčšinou nenápadné a umiestňujeme ich tam, kde nechceme aby luster vzbudzoval pozornosť alebo kde si ho nemôžeme dovoliť umiestniť kvôli výške. Väčšinou môžeme dostať stropnice v okrúhlych alebo hranatých tvaroch. Moderným je aj stropné osvetlenie z kovu.

Originálne lustre

Luxusný rad lustrov dokáže navodiť atmosféru veľkoleposti. Luster by však nemal byť prílišnou dominantou interiéru a jedinou vecou, na ktorú sa budú pohľady všetkých hostí uberať. Musí byť zosúladený s ostatným nábytkom. To sa dá ľahko docieliť, keďže dnes nájdete lustre rôznych podôb, materiálov a tvarov. Určite nájdete aj taký, ktorý ladí s vaším interiérom. Mal by podčiarknúť štýl izby, v ktorej bude, a celú ju osvetliť.

Bohato zdobené lustre sú ozaj úchvatné, avšak netreba to preháňať, pretože prílišná vyzdobenosť môže pôsobiť gýčovo. V trende sú teraz aj decentné minimalistické lustre, ale aj moderné, romantické či industriálne.

Vyberajte to najlepšie

Svietidlá, ktoré dajú vášmu priestoru unikátny vkus nájdete aj v internetovom obchode Svietidlá R1. Okrem lustrov a stropníc sa môžete tešiť na široký výber interiérových svietidiel, vonkajších svietidiel, ale i rôznych doplnkov a užitočných vychytávok.

Autor: vivantina vivantina