Športový kočík - pripravte sa na sedenie

27. 03. 2019 | 11:03

Praktický kočík do terénu

Ideálnym časom, kedy kúpiť športový kočík, je vtedy, keď sa dieťatko začína samo pohybovať. Dieťatko v kočíku sedí v smere jazdy a môže si užívať pohľad na prírodu či mesto. Vaša ratolesť si môže vyskúšať svoje prvé kroky a keď je unavené, znova si sadnúť a voziť sa.

Nízku váhu športových kočíkov a ich skladnosť oceníte najmä ak sa potrebujete rýchlo presúvať alebo potrebujete chvíľu preniesť kočiar nad nepriaznivým povrchom. Niektoré kočíky sú však vybavené robustnejšími kolieskami, a preto zvládnu aj nerovnosti na teréne.

Pri športových kočíkoch sú dôležité bezpečnostné popruhy, ktoré chránia vaše dieťa. Správne zvolené kolesá tiež zvyšujú bezpečnosť. Väčšina kočíkov má predné otočné kolesá. Niektoré kočíky sú vybavené odpruženými kolesami alebo brzdou. 

Rôzne kočíky

Športový kočík si môžete zvoliť s kvalitným príslušenstvom v rôznych štýloch a farbách. Chcete kočík s výraznými hravými farbami alebo skôr niečo jednoduché a elegantné?

Kočíky sa výrazne líšia svojou konštrukciou, hmotnosťou, nosnosťou, pružením alebo veľkosťou a materiálom kolies.

Kedy vybrať športový kočík a kedy golfový?

Veľakrát je pre mamičky náročné cestovať mestskou dopravou. Nastupovanie a vystupovanie je s ťažkým kočíkom nepríjemné. Preto, ak viete, že často cestuje mestskou dopravou kúpte, radšej menší a skladnejší kočík. Ľahší a jednoduchší kočík je vhodné zvoliť aj vtedy, keď bývate v paneláku. Môže sa stať, že výťah nepôjde a vy budete potrebovať vyniesť kočík po schodoch. Tu je alternatívou golfový kočík, ktorý je oproti športovým kočíkom o čosi ľahší a je skladnejší. Ľahká golfka sa dá navyše jednoducho zložiť aj do auta.

 

Odolná a robustná konštrukcia športového kočíka s dobrým pružením sa vám zas hodí, ak často chodíte do prírody na túry mimo rovné cesty. Tu platí zásada, že čím je kočík väčší, tým lepšie. Pri výbere kolies je vhodné zvoliť nafukovacie. Ak viete, že budete chodiť na kopec, oplatí sa kúpiť si kočík s brzdou, aby vám kočík (aj s dieťatkom) neušiel.

Doplnky

Prvým praktickým doplnkom je nánožník. Pomôže vášmu dieťaťu mať nohy v pohodlí a teple. Dieťatko tiež chráni aj multifunkčná strieška, ktorú máte pri niektorých športových a golfových kočíkoch. Niektoré kočíky majú rôzne vrecká na odkladanie drobností a hračiek, iné zas majú praktický nákupný košík, ktorý na materskej určite využijete, ak pôjdete s dieťaťom do obchodu. Ak chcete dieťatko pohodlne nakŕmiť v kočíku, určite sa vám zíde tácka s držiakom na pohár.

Vyberte to najlepšie

Pýtate sa, kde nakúpiť kvalitné športové kočíky? Skúste navštíviť internetový obchod e-kociky, kde okrem kočíkov nájdete aj iné špičkové vybavenie pre vášho drobca.

Autor: vivantina vivantina